Barvalipe CZ

Barvalipe school 2015 in the Czech Republic

O nás/ About

O projektu

Slovo „Barvalipe“ znamená v romštině bohatství. Našim bohatstvím jsou mladí lidé, kteří chtějí přispět své komunitě. Tento blog je pro ně platformou ke sdílení zkušeností a názorů. Na blogu budeme také podávat zprávy z průběhu projektu Barvalipe: Roma Leadership Program 2015.

Barvalipe koncept je implementován také ve Španělsku, Srbsku, Makedonii, Albánii, Turecku. Každá organizace si svůj projekt vymyslela podle potřeb cílové skupiny a místních podmínek. Podívejte se, jak budou projekty Barvalipe vypadat v dalších zemích:

Organisations implementing the Barvalipe concept, pdf, anglicky

About the project

The word „Barvalipe“ means in Romani richness. Our richness are young people who want to give a commitment. This blog is a platform for them to share their experiences and opinions. On the blog we will also report on the project Barvalipe: Roma Leadership Program 2015.

Barvalipe concept is implemented also in Spain, Serbia, Macedonia, Albania, Turkey. Every organization adjust the project accordint to needs of their target group and local conditions. See how the Barvalipe projects look in other countries:

Organisations implementing the Barvalipe concept, pdf


 O organizaci

logo_slovo21-kopie.jpgOrganizace Slovo 21 byla založena v roce 1999 v Praze. Smyslem činnosti je zmírnit rasismus a xenofobii v české společnosti, pomoci prosazovat respekt k lidským právům, učit toleranci vůči etnickým menšinám, podpořit integraci nově příchozích cizinců a to také díky mediální podpoře menšin v České republice.

Projekty organizace se orientují na vzdělávání a posilování pozice romských žen, zplnomocnění Romů prostřednictvím podpory vysokoškolského studia Romů a vzdělávání mladé generace k lídrovství a aktivní účasti ve společnosti, udržení a propagace romské kultury (tradiční i současné). Nejznámějšími aktivitami jsou Světový romský festival Khamoro (od roku 1999), Romská ženská skupina Manushe (od roku 2000), příprava romských středoškoláků na vysoké školy (od roku 2004).

Organizace byla v roce 2014 oceněna cenou Roma Spirit za ženské projekty. Politický výcvik pro romské ženy byl prezentován v březnu 2015 také na půdě OSN v New Yorku.

 

 About the organization

The NGO Slovo 21 was founded in 1999 in Prague. Leading goals of Slovo 21 are to combat racism and xenophobia, to contribute to the protection and respect of human rights, to teach tolerance towards ethnic minorities, to support integration of foreign nations, and to provide media support to minorities in the Czech Republic.

The organization’s projects focus on education and strengthening the position of Roma women, empowerment of Roma by supporting their studies at universities  and education of the young generation for active participation in society and leadership, maintaining and promoting Roma culture (traditional and contemporary). The best-known activities are Khamoro World Roma Festival (since 1999), Roma women’s group Manushe (since 2000), preparation of Roma high school students to college (since 2004).

The organization was in 2014 awarded by the Roma Spirit prize for its women’s projects. Political training for Roma women was presented in March 2015 at the UN in New York.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s